Ölç.

A’dan Z’ye ölçülebilen ve hesaplanabilen tüm parametrelerin toplanması, kontrol edilmesi, uzun süreli kaydedilmesi ve raporlanması ile ilgili profesyonel seviyede yazılımsal ve donanımsal çözümler sunmaktayız.
akilli endüstri kontrol görseli

Başlıca parametreler,

Sıcaklık

Sıvı, yüzey ve havadan ölçümler için; veri kaydedici sistemler, portatif ölçüm cihazları.

Nem

Hava nemi & malzeme nemi ölçüm cihazları, veri kaydedici sistemler, transmitterler, hygrometreler, portatif cihazlar.

Basınç

Mutlak basınç, fark basınç, manifold, vakum, kaçak ölçüm cihazları. Manometreler, barometreler.

Hava Hızı

Pitot tüp kullanarak gaz yakıtlı sıcak su ısıtıcıları ya da klima/havalandırma sistemleri filtrelerinde fark basınç ölçümleri, havalandırma kanallarında akış ölçümleri, anemometreler.

CO₂, CO, ışık şiddeti, gürültü, takometre

Gürültü seviyesi ölçüm cihazları, Devir-RPM ölçüm cihazları (takometreler) ve stroboskoplar, CO ve CO₂ ölçüm cihazları, Işık şiddeti / lüks ölçüm cihazları.

Elektriksel ölçüm

Dijital multimetreler, pens ampermetreler, akım da ölçebilen gerilim test cihazları, temassız kontrol kalemleri. Portatif cihazlar ve veri toplama sistemleri

ve kızılötesi teknolojisi, hava nemi, malzemelerde nem, kuvvet, yer değiştirme, hız, akış, akım, voltaj, güç, yapı fiziği, meteoroloji / oda hava koşulları, optik radyasyon, su analizi, havadaki gaz konsantrasyonları..

     Fiziksel, elektriksel, dijital, analog veya kimyasal değişkenleri izlemek, alarmlamak, kaydetmek, değerlendirmek, dökümante etmek ve yönetmek için gerekli olan sistemlerinizi projelendirelim.

500 tabl 8767 görseli

Ölç / Kontrol et / Raporla!

Ölçümün mükemmeliyeti, teknolojinin geleceğe adım atmasında belirleyicidir. 

Test Ölçü Ve Kontrol Sistemleri için hassasiyet, sadece bir cihazın başarımı değil, aynı zamanda verinin doğruluğu ve güvenilirliğinin de bir göstergesidir. Bu alanda, bilginin yanı sıra teknolojinin de önemli bir rol oynadığını kabul ediyoruz.

Sıcaklık: Sıvı, yüzey ve hava ölçümlerinde doğru ve istikrarlı sonuçlar elde etmek için çeşitli veri kaydedici sistemler ve portatif cihazlar kullanılmaktadır.
Nem: Hava nemi ve malzeme nemini ölçmek için özel cihazlarla, ortamın genel nem dengesini ve bu nemin malzemeler üzerindeki etkisini anlamak mümkündür.
Basınç: Mutlak basınç, fark basınç ve vakum ölçümlerinde, hassas manometreler ve barometrelerle çalışılmaktadır.
Hava Hızı: Havalandırma ve sirkülasyon sistemlerinin verimliliğini artırmak için pitot tüp ve anemometre gibi araçlarla hava hızı ölçümleri gerçekleştirilir.
Elektriksel Ölçüm: Elektriğin fiziksel ve kimyasal etkilerini incelemek, sistemlerin güvenli ve verimli çalışmasını sağlamak için dijital multimetreler ve pens ampermetreler gibi cihazlar kullanılır.

Modern ölçüm teknolojileri, gerçek zamanlı veri toplama ve analiz imkanı sunar. Bu, sistemlerin anında değerlendirilmesine olanak tanır. Ölçüm ve kontrol mekanizmaları, bireylerin ve organizasyonların daha bilinçli, verimli v

Gelişen Teknolojiyle Ölçüm ve Kontrolün Önemi 

Dijitalleşen dünyada, her bir bileşenin performansını ve fonksiyonelliğini doğru şekilde ölçmek, kalite ve verimlilik standartlarını korumak adına kritik bir öneme sahip. Sıcaklıktan basınca, nemden hava hızına kadar geniş bir yelpazede Test Ölçü Ve Kontrol Sistemleri, süreçlerin optimize edilmesine ve potansiyel sorunların önceden tespit edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu sistemler, sadece teknik bir araç değil, aynı zamanda işletmelerin sürdürülebilirlik, enerji tasarrufu ve maliyet etkinliği gibi hedeflere ulaşmasında da bir anahtar rol oynamaktadır. İyi tasarlanmış ve doğru entegre edilmiş ölçüm sistemleri, operasyonel riskleri azaltırken, ürün ve hizmet kalitesini artırabilir. Test, ölçüm ve kontrol, sadece sayılarla sınırlı değildir; aynı zamanda doğruluk, tutarlılık ve güvence ile de ilgilidir. Bilgiye dayalı kararlar almak için doğru verilere sahip olmanın değerini bilmekteyiz.

Artan dijitalleşme ve ağ, tüm üretim zincirini değiştiriyor. 

Bu aynı zamanda mevcut ağlara entegre edilmesi gereken ölçüm cihazlarını da etkiler.  Ölçülüp, kontrol edilebilir bir sistem; üretimi, dolayısıyla da bizleri geleceğe taşır.  Veri toplama ve kontrol sistemlerimiz, birçok ölçüm noktasının en yüksek hassasiyetle kaydedilmesini sağlar. Hemen hemen tüm ölçüm noktaları için dijital ve analog sensörler bağlanabilir. Sistem, tablet ve modern arayüzler üzerinden çalıştırılır. Web hizmeti aracılığıyla her yerden ölçüm verilerine erişim mümkündür. Tüm ağ oluşturma seçenekleri ve ölçülen değer sorguları, tablet üzerindeki bir uygulama ile ve ayrıca bir PC aracılığıyla değerlendirilebilir.

Projelendirmemizle sağlanan 8 inçlik bir tablet ve önceden yüklenmiş bir uygulama aracılığıyla çalıştırır. Veri kaydediciye erişim, entegre bir web hizmeti tarafından yönetilir. Uygulama yalnızca ölçüm verilerini görselleştirmekle kalmaz, tüm veri kaydedici ve tüm bağlı sensörleri yapılandırabilir. Excel’e veri aktarımı da mümkündür. Bir web hizmeti sayesinde, örneğin merkezi olmayan ölçüm değeri izleme durumunda farklı konumlardan birkaç kullanıcı aynı anda oturum açabilir. Akıllı haklar yönetimi, ölçümlerin yanlışlıkla değiştirilmemesini sağlar. Tablet ve veri kaydedici arasındaki bağlantı, entegre bir WLAN etkin noktası tarafından gerçekleştirilir. Standart yapılandırmada, bir erişim noktası olarak yapılandırılır ve kullanıcıya güvenli bir WLAN ağı sağlar. Alternatif olarak, veri kaydedici, istemci olarak mevcut bir ağda oturum açabilir.

Cihaz, kayıtlı ölçülen değer geçmişlerini gözden geçirmek için çevrimdışı veya devam eden bir ölçüm sırasında uygulamadaki ölçülen değer belleğinden geçmiş ölçülen değer geçmişlerini görüntüleme seçeneği sunar. Veri belleğinde 600 milyona kadar ölçülen değer saklanabilir. Bellek, uzun süreli izleme için bir köprü olarak da yapılandırılabilir veya kullanıcı, bir USB bellek veya USB sabit sürücü biçiminde bir bellek uzantısı takabilir. Birkaç veri kaydedici, entegre erişim noktası, LAN veya WLAN veya USB arabirimleri aracılığıyla birbirleriyle ağa bağlanabilir. Kullanıcı, tüm cihazları tek bir uygulama üzerinden çalıştırır. Ayrıca, ölçülen değerler WinControl ölçüm yazılımı aracılığıyla sorgulanabilir ve görüntülenebilir.

Detaylı bilgi İçin,

Ölçmek veya ölçmek ve kontrol etmek istediğiniz parametrelerinizi bizimle paylaşabilirseniz, konuyla ilgili danışmanlık ve projelendirme yapabiliriz.

    Alışveriş sepeti
    Giriş yap

    Henüz hesabınız yok mu?

    Facebook X Instagram Youtube linkedın WhatsApp WhatsApp Telegram
    Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.