Blog

3M Clean-Trace ile doğru swab alma yöntemleri

clean trace ile doğru swab alma yöntemleri görseli
74 / 100

görseli görseliGüvenilir veriler, tutarlı bir veri toplama tekniği ile başlar. Bu örnekleme kılavuzu, yüzeylerden kabul edilebilir numuneler elde etme prosedürü ve kalıntı testi ile ilgili ipuçları içermektedir.3M Clean-Trace ile doğru swab alma yöntemleri;

  • 3M™ Clean-Trace™ ATP Yüzey Testi UXL’nin uygun sıcaklığa gelmesini bekleyin. Yaklaşık 10 dakikada oda sıcaklığında olur. Kit hazır olana kadar folyolu poşeti içinde bırakın.
  • Renkli tutma yerinden hafifçe çekerek swabı tüpten çıkarın ve sadece mavi tutamağa dokunmaya dikkat edin. Swabın, örneklenecek yüzey dışındaki yüzeylere temas etmesine izin vermeyin.
  • Swabı 45° ile tutarak yüzeye uygulayın. Swab ile yüzey arasında yeterli temas olduğundan emin olun. Swabı yüzeyde döndürürken aynı anda aşağı doğru basınçta uygulayın. Bu temas organik artıkların verimli bir şekilde yüklenmesini sağlar.
  • Temsili bir örnek toplamak temizlenen yüzeyin hijyenik durumu hakkında gerçekçi ve doğru bir sonuç elde etmek için gereklidir. 10 cm x 10 cm’lik(4 inç x 4 inç) bir alana şekilde görüldüğü swabı sürün.
  • Tüm yüzeyleri tutarlı bir şekilde örnekleyin. Swablama stiliniz hep aynı olsun. Bu durum tekrarlanabilir sonuçlar ve izlenebilirlik için önemlidir. **Örneklerken kaçınılması gereken durumlar:  – Herhangi bir olumsuz etkiyi önlemek için testten önce tüm yüzeyler tamamen kuru olmalıdır.  – Sıvı dezenfektanların varlığına bağlı sapmalar olabilir.  – Swab doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. – Ağır toprak, sinyali azaltacağı için gözle görülür derecede kirli yüzeyleri örneklemekten kaçınılmalıdır.
  • Örnekleme tamamlandığında swabı tüpe geri yerleştirin. (Swabı ölçüme hazır olmadan etkinleştirmeyin.)
  • Swabı üzerine bastırarak etkinleştirdikten sonra 3M™ Clean-Trace™ Luminometreye yerleştirin ve ölçümü başlatın. RLU değeri o nokta için belirlenen sınırlar içerisindeyse bir sonraki noktaya geçin. RLU limit değerin üzerindeyse yüzey yeniden temizleyin ve test edin.
  • Clean-Trace Yüzey Testi UXL Depolama : Maksimum raf ömrü için 2-8ºC (36-46ºF) arasında saklayın. Alternatif olarak, Clean-Trace Yüzey Testi UXL, oda sıcaklığında saklandığında 28 gün boyunca stabildir; bunun için depolama seçeneği 21ºC’yi (70ºF) aşmamalıdır. Kullanım zamanına kadar ambalajı içinde saklayın.
  • 3M™ Clean-Trace™ ATP İzleme Sistemi hakkında daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın