GECE VE GÜNDÜZ SİMÜLASYONLU BİTKİ BÜYÜTME KABİNLERİ

Phytotron Sistemli İklimlendirme Odaları

İklimlendirme Kabini; sıcaklık, nem ve gece-gündüz ışık döngülerini kontrol ederek, gerçek iklim şartlarını canlandırmak için geliştirilmiştir.  Bitki büyütme, tohum biçimlendirme, bitkileri yeni iklim şartlarına alıştırma, hücre ve doku kültürü üretilmesi, bitkilerin genetik araştırması, hücre ve protoplazma yetiştirme, böceklerin inkübasyonu ve büyütülmesi gibi çalışmalarda kullanılır.
 
Fitotronlu iklimlendirme kabinleri nem, sıcaklık ve aydınlatmanın bir arada kontrol edilmesini sağlayan tek ünite grubudur.   Poleko için Fitotron opsiyonu sadece KK serisi ile kullanılabilir. KKS serisi için aydınlatma mevcut değildir.  Binder için Fitotron opsiyonu sadece KBWF Serisi için mevcuttur.  KBW Serisi  ise sadece sıcaklık ve aydınlatma denetimi sağlamaktadır.  
  • Bitki ve mantar büyümesi
  • Tohum çimlenmesi
  • Mikroorganizmalar ve böceklerin üremesi
  • Fotostabilite testleri
  • Gıda koruma testleri
  • Sabit bir sıcaklık ve nem ortamı gerektiren her türlü araştırma
  • Yapı malzemeleri testleri

İklimlendirme Kabinlerinin Ultrasonik ve Buharlı olmak üzere 2 çeşit nem sistemi bulunmaktadır,

(KK Serisi)

Ultrasonik nemlendiricili iklimlendirme Kabini

Ultrasonik nemlendiricili klima odaları, istikrarlı ve hassas koşulları garanti etmek için profesyonel ve güvenilir ekipmanlardır. Tohum çimlenmesi, mantar ve bitki yetiştirme veya gıda testleri için kullanılabilirler. Mükemmel iklim koşulları, ilaç ve kozmetik ürünlerinin yanı sıra ambalaj ve elektronik ürünlerin stabilite testlerini yapmanızı sağlar.

Ultrasonik nemlendirici, elektrik enerjisini mekanik titreşim enerjisine dönüştüren piezo-elektrik jeneratörleri kullanır. Jeneratörler deiyonize suya daldırılır ve çok küçük damlalar halinde parçalanır ve sonuç olarak odanın içine eşit şekilde püskürtülür.

(KKS Serisi) - (KBWF Serisi)

Buharlı nemlendiricili iklimlendirme Kabini

Buharlı nemlendiricili KKS iklim odaları, ultrason yaymaz ve bu nedenle böceklerin üremesine izin verir (örn. Drosophila melanogaster). KK odaları ile karşılaştırıldığında, daha geniş bir sıcaklık ve nem aralığına sahiptirler ve elektronik, plastik veya yapı malzemelerinin testleri için kullanılabilirler.

Buharlı nemlendirici (buhar jeneratörü), atmosferik basınçtan daha yüksek basınçta buhar üreten kapalı bir kazandır. Buhar üretmek için gerekli ısı, bir kazan içine yerleştirilen bir ısıtıcı ile elde edilir. KK ünitelerine göre daha fazla uygulamada çok daha yüksek sıcaklık ve nem aralığı kullanılmaktadır.